ULAŞTIRMA VE ALTYAPI DURUMU--------------------------------------------------------------------------------Kaynak:http://posofweb.sitemynet.com

İlçemizde yolsuz, elektriksiz, telefonsuz köy bulunmamaktadır. Köy yollarının tamamı stabilize olup, Ardahan iline bağlayan yolumuz 81 Km olup asfalttır.

Köy yollarının uzunluğu 269 km., Yayla Yolları ağı ise 99 Km2 olup, toplam 368 Km dir.Yaz aylarında bütün köy yolları ile ilçenin irtibatı sağlanmakta, kış aylarında ise bir çok köy yolunun ilçe ile irtibatı kesilmektedir. Köy yollarının büyük bir bölümünün alt yapısı eksiktir.

İlçemizde 1 merkez belediyesi, 49 köy ve 6 mahalle olmak üzere toplam 57 yerleşim yerinden oluşmaktadır. 18 köyümüzde kapalı devre şebeke suyu, 39 adedinde kapalı isalı hattı ile içme suyu getirilmiştir. İçme suyu yetersiz olan Erim, Sütoluk, Derindere, Kumlukoz, Yaylaaltı köyleri olmak üzere 5 köyümüz vardır. İlçe merkezine içme suyu projesi 1988 yılında ihale edilmiş, şehir içi şebekesi 1993 yılında tamamlanarak hizmete girmiştir. Ancak mevcut olan su yeterli değildir.

Her Hakkı Saklıdır. ©2004- 2005 Asikzülali.com: Tikla
Kostenloser Counter und Suchmaschinenoptimierung

anasayfa